Cinsel Terapi Nedir?

Kişilerin su içmek kadar doğal bir ihtiyacı olan cinsellik konusunda yaşadıkları “disfonksiyonel” (işlevsiz) durumların düzeltilmesi ve halihazırdaki durumun iyileştirilmesidir.

Cinsel Terapide Hangi Problemlere Çözüm Bulabiliriz?

  • Vajinismus
  • Erken boşalma
  • Erektil disfonksiyon (ereksiyon problemi)
  • Disparoni
  • Cinsel isteksizlik

Çalıştığımız başlıca problemlerdir.

Cinsel Terapide Nasıl Bir Yol İzlenir?

Öncelikle kadın doğum ve/veya üroloğa gidilir. Durumun tıbbi kaynaklı olmadığı anlaşıldığında probleminiz uyarınca görüşmelere başlanır. İlk önce cinsel perhize girilerek izlenecek yol haritası çizilir. Daha sonra probleminize uygun olarak verilen ödevler, egzersizleri vb. ile süreç devam eder.

Cinsel Problemlerde Psikoloğun Önemi ve Çözüm Yolları

Tıbbi tetkiklerde problem fizyolojik değilse psikolojiktir. Bu durumda psikoloğun bu problemin altında yatan nedenlere odaklanması ve bunlar için çözüm yolları araması gerekir.

Siz de benzer durumlar yaşadığınızı düşünüyorsanız cinsel terapi desteği almak için arayıp randevu alın.

Cinsel Terapi nedir? Cinsel İşlev Bozukluklarına Dair Merak Edilenler

Cinsel terapi; cinsellik, buna eşlik eden duygulardaki ve hislerdeki bozuklukları (örnek; erken boşalma, vajinusmus, sertleşme bozukluğu, iktidarsızlık vs.) çözmek için yapılan terapi yöntemidir. Bu...

Çiftler Arasındaki Cinsellik ve Problemlerin İlişkiye Etkisi

Evlilikte ve İlişkide Cinsellik Neden Önemlidir? Cinsellik insanın yaşamını renklendiren, daha keyifli ve eğlenceli hale getiren, doğal ve vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Bu doğal ihtiyacı çiftler...