Plaza Çalışanlarına Hitaben

Sevgili Plaza Çalışanları

Hayatınızda işten eve, evden işe, işten eve, evden işe derken anlam mı kayboldu ve adeta zombi gibi zorla adım atar mı hale geliniz? Aşağıdaki tavsiyeler ile kaybolmuş mana kazanılıp yüzlerinizin biraz gülümsemesi ve hayatlarınızın daha anlamlı hale gelmesi sağlanabilir.

1. Hayatınızda kendinize zaman ayırın. İşinizde bilgisayarınızın başında arada bir durup gerinmek ve nasıl hissettiğinizi bir kenara yazmak zor olamaz. Bu sayede hem bir duygu kaydı oluşturursunuz, hem “hissedebildiğinizi” anlarsınız, hem de duygular onlara dokununca canlanır.

2. Duygular onlara dokununca canlanır demiştim. Bu açından önce küskün çiçek gibidirler. Ama çeşitli çalışmalar ile canlanıp hayatınızı daha neşeli hale getirip, aklınıza geldikçe gülümseten anılar bırakabilirler. Plaza hayatınızdan kopmadan onları canlandırmanın ikinci yolu bir hayvan barınağına gitmek olacaktır. Orada sizi çok sevecek bir sürü dört ayaklı dostumuzu görecek ve hatta temas da edeceksiniz. Ardından onlara yardımı bir amaç haline getirebilirsiniz ki en büyük yararı bu sağlayacaktır.

3. Haftasonlarınız kısmen yada tamamen boştur. Neden evde oturup sadece evde kalacak aktivitelerle zaman geçiriyorsunuz? Dışarı, açık havaya çıkmak ve dışarıda bulunmak size beklenmedik sürprizler sunabilir ve “anlam” arama yolunca adımlar atmanızı sağlayabilir.

4. Üstteki maddenin devamı olarak ve en büyük yararı sağlayacak olanı da bir STK (Sivil Toplum Kuruluşu) altında gönüllü çalışmak olacaktır. Ofisinizde ay sonunda aldığınız maaş için tık tık tık klavye tuşlarına basmaktan ve patrona para kazandırmaktan daha dolu bir yarar sağlayacaktır.