Online Terapi

Gelişen teknoloji ile birlikte yeni psikoterapi yöntemleri de hayatımıza girmeye başladı. Bu yöntemlerden biri de online terapi. Peki nedir online terapi? Kısaca açıklamak gerekirse internet üzerinden bir uzman ile görüntülü ya da sesli olarak gerçekleştirilen terapi şeklidir. Birçok ülkede de teknolojinin yeni getirisi olan skype gibi online terapi kullanılmaya başlanmıştır.

Danışanların, danışmanlık merkezine gelemedikleri durumlarda örneğin taşınma, ağır geçirilen bir hastalık, yeterli vakti bulamama gibi durumlarda etkili bir çözümdür. Bunun yanı sıra yaşadığı yerde bir uzmanın olmayışı da bu seçeneği mümkün kılmaktadır. Daha önce terapiye başlamış ancak bir şekilde devam edemeyen danışanlar da terapi sürecinin aksamaması adına online terapi seçeneği ile süreci devam ettirebilirler.

Online terapi danışan ile psikoloğun uygun gördüğü bir zaman aralığında gerçekleştirilir. Bu seans esnasında dikkat dağınıklığını önlemek amacıyla ses ve gürültüden uzak bir ortamda görüşme yapılması tavsiye edilir.

Online terapi hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için iletişim numaramızdan ya da iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Telefon: 0212 284 9720