Cinsel Terapi Nedir?

Kişilerin su içmek kadar doğal bir ihtiyacı olan cinsellik konusunda yaşadıkları “disfonksiyonel” (işlevsiz) durumların düzeltilmesi ve halihazırdaki durumun iyileştirilmesidir.

Cinsel Terapide Hangi Problemlere Çözüm Bulabiliriz?

  • Vajinismus
  • Erken boşalma
  • Erektil disfonksiyon (ereksiyon problemi)
  • Disparoni
  • Cinsel isteksizlik

Çalıştığımız başlıca problemlerdir.

Cinsel Terapide Nasıl Bir Yol İzlenir?

Öncelikle kadın doğum ve/veya üroloğa gidilir. Durumun tıbbi kaynaklı olmadığı anlaşıldığında probleminiz uyarınca görüşmelere başlanır. İlk önce cinsel perhize girilerek izlenecek yol haritası çizilir. Daha sonra probleminize uygun olarak verilen ödevler, egzersizleri vb. ile süreç devam eder.

Cinsel Problemlerde Psikoloğun Önemi ve Çözüm Yolları

Tıbbi tetkiklerde problem fizyolojik değilse psikolojiktir. Bu durumda psikoloğun bu problemin altında yatan nedenlere odaklanması ve bunlar için çözüm yolları araması gerekir.

Siz de benzer durumlar yaşadığınızı düşünüyorsanız cinsel terapi desteği almak için arayıp randevu alın.

Orgazmı Doğru Anlamak

Toplumun cinselliğe verdiği önem, orgazm hakkındaki eksik bilgilerimizle birleştiğinde, bazı yaygın yanılgılara yol açmaktadır. Orgazm nedir ve faydaları nelerdir bu yazımızda anlatmak istedik. Cinsel...

Hiperseksüalite nedir?

Cinsellik bizler için en temel ihtiyaçlarımızın başında gelmektedir. Biyolojik olarak bu doyumu her birey yaşamakta ve hayatının belirli bir alanına koymaktadır. Fakat kimileri bu...
Call Now ButtonHemen Ara